7 sygnałów, że podobasz się mężczyźnie

Jak rozpoznać czy podobasz się mężczyźnie.

Spojrzenie

1. Nieustannie na Ciebie spogląda. Patrzy się bezczelnie lub ukradkiem. Czasami gdy spojrzysz na niego, to ucieka ze swoim wzrokiem. W takich sytuacjach niech Ci nawet nie przyjdzie do głowy, że on patrzy się na Ciebie, gdyż masz coś na twarzy, albo poszło Ci oczko w rajstopach. Nawet, gdy coś jest nie tak z Twoim wyglądem, to i tak jest to sygnał, że jest Tobą zainteresowany.

Kontakt fizyczny

2. Jeśli facet jest Tobą zainteresowany często poszukuje kontaktu fizycznego. Dotknięcie Twojej dłoni jest najbardziej spektakularne. Jednak tego rodzaju sygnałem jest również to, gdy na przykład kładzie swoją dłoń na Twoim ramieniu lub plecach. Każde takie i podobne zbliżenie powinno dać Ci do zrozumienia, że on chce Ci powiedzieć: „podobasz mi się”. Tym samym znakiem jest to, gdy mężczyzna pochyla się ku Tobie i często zmniejsza dystans między wami.

Słoń w składzie porcelany

3. Wielu mężczyzn w obecności dziewczyny, która mu się podoba zaczyna zachowywać się nieracjonalnie. Wszystko przez stres i brak pewności siebie. Z reguły kobiety o wiele lepiej potrafią ukrywać podenerwowanie związane z damsko-męskimi emocjami. U facetów z tym jest o wiele gorzej. Jeśli więc jakiś gość zachowuje się przy Tobie niezręcznie niczym słoń w składzie porcelany, to może być sygnałem, że czuje do Ciebie miętę przez rumianek. Przewracając nieporadnie kieliszek z winem wcale nie oznacza, że jest ofiarą losu, a to, ze targają nim emocje. I to wobec Ciebie.

Potrafi słuchać

4. Jeżeli mężczyzna potrafi Cię słuchać, choćbyś była największą gadułą, to nieomylny znak, że jest Tobą zainteresowany. Z reguły bowiem ludzie wolą mówić niż słuchać, ale jeśli jednak spija słowa z Twoich ust, to nieomylny znak, że widzi w Tobie kogoś więcej niż gadułę. Mimo wszystko w niektórych przypadkach ta reguła może być złudna. Aby sprawdzić czy słuchał Cię naprawdę wystarczy podczas następnej rozmowy zwrócić uwagę na to czy zapamiętał to co mówiłaś. Ważnym znakiem jest również to, że śmieje się, gdy powiesz coś co według Ciebie powinno być zabawne.

Komplementy i złośliwości

5. Wydaje się to naturalne, że mężczyzna, któremu się podobasz mówi Ci komplementy. Trudno mu jest bowiem tak prosto z mostu powiedzieć: „Podobasz mi się”. Jednak jeśli powie: „Pięknie dzisiaj wyglądasz”, „Świetnie tańczysz” czy coś w tym stylu, to oznacza nic innego jak właśnie: „Podobasz mi się”. Ale jak to w życiu jest także druga strona medalu. Zdarza się bowiem (i to wcale nierzadko), że facet zachowuje się jak uczeń szkoły podstawowej ciągnący koleżankę za kucyki. Podobasz mu się, a jednak zamiast komplementów prawi Ci złośliwości. Jest to oczywiście głupie i beznadziejne zachowanie, ale może wynikać z faktu, że On chce zwrócić Twoją uwagę na siebie. Jedno jest pewne: gdybyś była mu obojętna, to traktowałby Cię obojętnie, a jeśli prawi komplementy lub złośliwości, to z całą pewnością nie jesteś mu obojętna.

„Napina się”

6. Każdy mężczyzna w obecności kobiety, która mu się podoba stara się podnieść swoją wartość w jej oczach. Czasami może to wyglądać beznadziejnie głupio, a czasami wręcz żenująco. Jednak właśnie taki jest system, który dany jest każdemu facetowi. Może to wyglądać w różny sposób. Jedni popisują się swoją elokwencją, inni swoimi osiągnięciami sportowymi, a jeszcze inni podkreślają swój wygląd, kolejni pozują na macho używając przy tym wulgaryzmów. Jeśli więc facet przesadza w swoich opowieściach lub napina się, to znaczy, że mu się podobasz.

Mowa ciała

7. Istnieją sygnały niewerbalne, które każdej kobiecie powinny dać do zrozumienia, że on jest Tobą zainteresowany. Te sygnały to między innymi dotykanie własnych włosów, dotykanie kołnierzyka swojej koszuli, gdy wchodzisz do pokoju, to jakby naprężał się i wyprostowywał, nie odwraca się do Ciebie bokiem, ani tyłem, gdy rozmawiasz z innymi mężczyznami dostrzegasz jego zaniepokojenie i smutek, jego źrenice powiększają się w Twojej obecności, oblizuje usta, głęboko wzdycha, nieświadomie łapie się za grdykę.

Jeżeli dostrzegasz te sygnały, a on również Ci się podoba, to przejmij inicjatywę, bo możesz się nie doczekać na jego inicjatywę.

Marek

Dziękuję, że przeczytałaś moje wynurzenia do samego końca. Wykazałaś się cierpliwością, wyrozyumiałością a przy niektórych wpisach zapewne także dużą odpornością nerwową.

Jeśli chciałabyś, abym napisał tekst na temat z którym masz problem lub każdy inny, który Cię interesuje - napisz do mnie na adres wielkieoko@wielkie-oko.pl.

Chcesz wiedzieć co myślą faceci? Wróć do strony głównej i czytaj inne artykuły pisane z męskiego punktu widzenia Blog dla kobiet

7 kwietnia, 2019

Dodaj komentarz