10 rad jak (nie) dbać o skórę twarzy

Praktyczne rady jak zniszczyć cerę

Jako mężczyzna twierdzę z całą stanowczością, że wszystkie kobiety są piękne. Inna sprawa, że niektóre nie są zadbane i pod tym zaniedbaniem skrzętnie ukrywają swoją. Jeśli więc NIE CHCESZ, aby twoja uroda zniewalała jak najdłużej, postępuj jak poniżej napisałem.

1. Przygryzaj i oblizuj usta!

Podczas przygryzania warg powstają mikro urazy, co sprzyja rozwijaniu się różnego typu infekcji i cudownych wykwitów. Zwilżaj usta językiem, bo wtedy naskórek szybko wysycha i pierzchnie. Pod żadnym pozorem nie używaj nawilżających pomadek, bo wtedy Twoje usta staną się ponętne i smakowite.

2. Nie zmywaj makijażu na noc!

Jeśli chcesz przedwcześnie zamordować skórę na twarzy nigdy nie zmywaj makijażu przed nocnym odpoczynkiem. Pod żadnym pozorem nie używaj do tego celu odpowiedniego dla ciebie mleczka kosmetycznego. Pozostawienie makijażu powoduje niedotlenienie skóry oraz wchłanianie przez nią zanieczyszczeń i bakterii, które zostały zebrane w ciągu dnia. Jest to doskonały pomysł, aby Twoja skóra się szybko zestarzała.

3. Samodzielnie wyciskaj wszystko co pojawi się na skórze twarzy!

Własnoręczne wykonywanie zabiegu oczyszczania twarzy przed lustrem może zakończyć się pozostawieniem blizn, które pięknie przyozdobią Twoją buzię. Oczywiście można w ten sposób wprowadzić pod skórę bakterie, a te wywołają kolejny zestaw cudownych różowiutkich wulkanów. Jeśli więc pragniesz cerę przyozdobić, to wyciskaj ile wlezie.

4. Używaj przeterminowane kosmetyki!

Używaj kosmetyków przeterminowanych oraz takich o których nie wiesz na pewno, że są przeznaczone dla twojej skóry! To jest doskonały pomysł na to, aby skóra Twojej twarzy nabrała nieprzyjemnego koloru, stała się podobna na papieru lub święciła się jak Księżyc w pełni.

5. Używaj kosmetyki różnych firm kosmetycznych!

Mimo, że skład kosmetyków różnych firm jest podobny, to może się zdarzyć, że połączenie tak zwanych substancji aktywnych spowoduje tworzenie szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Efekt z pewnością może być wspaniały i podobny do tego co w punkcie 4.

6. Podpieraj głowę rękoma i garb się

Pochylanie głowy przy czytaniu, przy pracy na komputerze i tym podobnych czynnościach spowoduje, że utworzy się elegancka druga broda, a na szyi pojawiają się zmarszczki. Efekt ten można bez problemu spotęgować jeśli będziesz się garbiła.

7. Pocieraj dłońmi skórę twarzy!

Szczególnie podczas zmęczenia lub senności występuje odruch pocierania powiek lub całej twarzy. Jest to bardzo korzystny zabieg, który poprzez naciąganie skóry w szybkim czasie spowoduje, że Twoje zmarszczki będą się pogłębiały, a worki pod oczami i „chomiki” będą nabierały coraz okazalszych i ciekawszych kształtów.

8. Pal papierosy!

Jeśli nie palisz to staraj się jak najczęściej przebywać w zadymionych pomieszczeniach. Dzięki temu Twoja cera straci sprężystość, jędrność i będzie sucha jak kartka papieru. Naczynka krwionośne staną się kruche i niebawem zaczną pojawiać się na twarzy fantazyjne pajączki.

9. Z zimnego do gorącego i na odwrót!

Wychodząc przegrzanych z pomieszczeń w mroźny poranek nie zabezpieczaj twarzy specjalnymi kremami. Również latem nie używaj kremów z filtrem. Dzięki temu możesz uzyskać oszałamiające efekt podobny do tego w punkcie 8.

10. Nie chodź do gabinetu kosmetycznego!

Wizyta w gabinecie kosmetycznym może zaszkodzić w osiągnięciu celu jakim jest szybkie starzenie się skóry na twarzy. Nie daj Boże jeśli kosmetyczka dobierze Ci właściwe dla Twojej cery kosmetyki, zbada ph skóry czy wykona zabieg pielęgnacyjny. Jeżeli już musisz iść do kosmetycznego gabinetu to pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie weryfikować tego czy kosmetyczka jest godna zaufania!

Jeżeli więc chcesz, żeby Twoja skóra na twarzy szybko się zestarzała, porobiły się na niej głębokie zmarszczki i bruzdy, zakwitły różowe niewielkie kwiatuszki, a worki pięknie się z tym wszystkim komponowały. Zastosuj się do moich rad. Wybór należy do Ciebie!

Marek

Dziękuję, że przeczytałaś moje wynurzenia do samego końca. Wykazałaś się cierpliwością, wyrozyumiałością a przy niektórych wpisach zapewne także dużą odpornością nerwową.

Jeśli chciałabyś, abym napisał tekst na temat z którym masz problem lub każdy inny, który Cię interesuje - napisz do mnie na adres wielkieoko@wielkie-oko.pl.

Chcesz wiedzieć co myślą faceci? Wróć do strony głównej i czytaj inne artykuły pisane z męskiego punktu widzenia Blog dla kobiet

17 kwietnia, 2019

Dodaj komentarz