Mowa ciała mężczyzny czyli nie słuchaj co mówi, a patrz co robi

Gesty, mimika, uśmiech, sposób w jaki stoi lub siedzi – wszystko to mówi czy facet jest Tobą zainteresowany czy raczej jesteś mu obojętna. Mowa ciała potrafi powiedzieć znacznie więcej niż jego słowa. To co poniżej napisano odnosi się jednak tylko do takich chwil, gdy jesteście w bezpośrednim kontakcie wzrokowym, rozmawiacie ze sobą i tworzycie wzajemną interakcję oraz dotyczy facetów przeciętnych, a nie notorycznych podrywaczy.

Spojrzenie – o czym mówią oczy mężczyzny

Oczy jako zwierciadło duszy potrafią zdradzić intencje i myśli każdego człowieka. Facet, który jest Tobą zainteresowany w czasie rozmowy patrzy Ci w oczy. Jednak gdy Ty mu spojrzysz głęboko w oczy opuszcza wzrok. Nie oznacza to, że spogląda na Twój biust. To jest odruch. Gdy jednak odwraca wzrok na boki lub w ogóle nie patrzy Ci w oczy, to jest objawem jego niecnych intencji. Wielce prawdopodobne, że chętnie wskoczyłby Ci do łóżka, a po wszystkim wyszedł i tyle będziesz go widziała. Zwróć też uwagę na mimikę brwi. Jeżeli się lekko unoszą, to znaczy, że rozmowa z Tobą wcale go nie nudzi. Spójrz mu także w oczy, gdy na jego twarzy pojawi się…

Uśmiech – mówi o tym czy facet jest szczery

Gdy w czasie rozmowy z Tobą mężczyzna się uśmiecha , to nie zawsze oznacza, że jest przy Tobie szczęśliwy. Uśmiech może być wymuszony lub wyuczony albo naturalny. Pomijając ten moment, gdy śmieje się na przykład z dowcipu, to uśmiech naturalny, a więc w szczery i skierowany do Ciebie zawsze powoduje, że w kącikach oczu pojawiają się zmarszczki mimiczne. Może się jednak zdarzyć, że się uśmiecha w sposób wymuszony, a jednak jest Tobą bardzo zainteresowany. Jeżeli więc widzisz, że kąciki ust mu się podnoszą, za chwilę lekko opadają i znowu unoszą, to znaczy, że uważa Cię za niesamowicie smaczne ciastko z kremem, ale jest przekonany, że nie ma szans na skosztowanie takiego smakołyku. Zwróć też uwagę na to czy podczas uśmiechu jego wargi stykają się czy są lekko rozchylone. Ten drugi przypadek niechybnie oznacza, że jest Tobą zainteresowany.

Oddech jest integralnym elementem mowy ciała mężczyzny

Z pewnością słyszałaś takie powiedzenie, że ktoś „wzdycha na jej/jego widok”. Nie wzdycha na zasadzie „ o mój Boże! Znowu ona!”, a wzdycha dlatego, że mu się podobasz. Otóż facet, któremu wpadałaś w oko, na skutek emocji jakie w nim buzują, potrzebuje więcej tlenu. Im bardziej na niego działasz, tym więcej bierze głębokich oddechów. Może to być też spowodowane, że zaczyna wciągać brzuch. Tym samym narządy wewnętrzne uciskają jego płuca i co jakiś czas musi nadrabiać głębokimi oddechami. Oczywiście nie muszę Ci mówić, że gdy facet wciąga brzuch, to chce zrobić na Tobie wrażenie.

Postawa to też jest mowa ciała faceta

Mężczyzna, który chce zrobić na Tobie wrażenie odruchowo cofa ramiona, prostuje się nawet, gdyby na co dzień lekko się garbił i stara się robić wrażenie wyższego niż jest. Jeśli podczas rozmowy pochyla się ku Tobie, to chce poczuć zapach Twoich perfum, Twojego szamponu do włosów, a to jest niechybny sygnał, że czuje do Ciebie mietę przez rumianek. Gdy stoi na lekko rozszerzonych nogach okazuje swoją pewność, a gdy jedna stopa jest delikatnie wysunięta, to ma ochotę się do Ciebie zbliżyć na odległość oddechu. Jeszcze bardziej chciałby się zbliżyć, gdy co chwila przestępuje z nogi na nogę. Wbrew pozorom nie jest to wcale oznaka, że go nogi bolą. Gdy jednak stoi nieco bokiem lub jego biodra albo stopy są choćby lekko skręcone na bok, to daj sobie spokój – zupełnie go nie interesujesz. Jeśli zaprosił Cię do tańca, idziecie na spacer lub odprowadza Cię do domu i idzie choćby pół kroku przed Tobą, to znaczy, że jesteś dla niego jedynie przelotną znajomością.

Mowa ciała mężczyzny gdy siedzicie na przeciwko siebie

Jeżeli siedzi rozparty na krześle, a do tego z szeroko rozłożonymi nogami, to jest oznaka braku szacunku. Być może jest Tobą zainteresowany, ale nie wchodź w ten układ. Jeśli jednak siedzi normalnie, a jednocześnie bawi się czymś co jest na stoliku, na przykład flakonikiem, to najchętniej wziąłby Cię pod rękę i poszedł szukać najbliższego łóżka. Jeśli jego ręce są poniżej stolika, to znaczy, że albo czuje się niepewnie, albo opowiada Ci tak zwane głodne kawałki w które sam nie wierzy. Jeżeli Ty trzymasz ręce na stoliku, a on kładzie swoją dłoń na Twojej, to chce sprawdzić czy jesteś gotowa na pierwszy pocałunek. Czy wycofasz swoją dłoń czy nie, decyzja należy do Ciebie.

Gesty to najważniejszy element mowy ciała mężczyzny

Istnieje bardzo prosty sposób, aby sprawdzić czy ugotowałaś faceta na miękko. Podczas rozmowy, jak każdy człowiek zaczynasz gestykulować. Zwracaj uwagę na swoje gesty, ale ich nie hamuj. Facet zauroczony Tobą po kilku do kilkunastu minut będzie wykonywał takie same gesty co Ty. Oczywiście działa to także w drugą stronę. Jeśli to Ty przejmiesz jego gesty, to ty jesteś „ugotowana”. Zwróć też uwagę czy często gładzi się po głowie, jakby poprawiał fryzurę, poprawia krawat lub inne elementy ubioru. To nie pedantyzm, to emocje, które stara się ukryć.

Pamiętaj jednak o tym, że Ty także mówisz ciałem, a on stara się czytać.

Oddany Wam w sieci - Marek

Dziękuję, że przeczytałaś moje wynurzenia do samego końca. Wykazałaś się cierpliwością, wyrozyumiałością a przy niektórych wpisach zapewne także dużą odpornością nerwową.

Jeśli chciałabyś, abym napisał tekst na temat z którym masz problem lub każdy inny, który Cię interesuje - napisz do mnie na adres wielkieoko@wielkie-oko.pl.

Chcesz wiedzieć co myślą faceci? Wróć do strony głównej i czytaj inne artykuły pisane z męskiego punktu widzenia Blog dla kobiet

31 sierpnia, 2018

Dodaj komentarz