Najdziwniejsze zwyczaje weselne na świecie.

Polskie zwyczaje weselne to pikuś. Te które od wieków obowiązują w różnych rejonach świata, to dopiero niezła jazda.

Niemcy

Na przykład w takich Niemczech. Są tam takie regiony, że zanim przyjdzie co do czego, to towarzystwo przychodzi do domu panny młodej i tłucze wszystkie naczynia. Zastawę stołową, szklanki i co tam jeszcze. Potem oczywiście dziewczyna musi wziąć się za szczotę i ten cały bałagan posprzątać. Nie myślcie jednak, że kawaler nie ma przy tej okazji swoich obowiązków. Musi otworzyć butelkę gorzałki i pić razem z innymi facetami. Taki już nasz ciężki męski los…

Szkocja

Ale to nic w porównaniu z tym co wyprawiają w Szkocji. Do dziś istnieje tam zwyczaj, że przed ślubem oblewa się pannę młodą nieczystościami. Bidula ucieka przez wioskę, a kto może to wylewa na nią pomyje. Myślicie, że to bez sensu? Nic podobnego! Szkoci są przekonani, że jak młoda wytrzyma taką próbę, to wytrzyma wszystko. Nawet życie pod jednym dachem z jednym i tym samym facetem.

Borneo

Nie wiem czy nie trudniejszą próbę wytrzymałości mają na Borneo. Tam przed ślubem para narzeczonych zamykana jest w jednym pokoju na całe trzy dni. Nie mogą wyjść, aby coś przekąsić, umyć się, a nie daj boże jakby wyszli do toalety. Jeśli wytrzymają trzy dni bez kibelka, to znaczy, że są sobie przeznaczeni.

Francja

A propos kibelka. Wyobraźcie sobie państwo, że w niektórych rejonach Francji obowiązkowym atrybutem na weselnych stołach jest… sedes. Tak, tak, sedes. Późnym wieczorem przyjaciele państwa młodych wlewają tam to co nie dopili i wrzucają co nie dojedli, a młodzi na dowód tego, że życie małżeńskie nie będzie im straszne, mają obowiązek zaczerpnąć tej mikstury i wypić. A mówią, że to polskie wesela są szalone.

Dania

Z kolei w Danii miłość męża do żony zapewnia się przy pomocy skarpetki. Podczas wesela pan młody zdejmuje skarpetkę, przekazuje kobietom, a te wycinają w niej dziurę i oddają młodemu, by ją ponownie założył. Sposób jest sprawdzony i pewny, bo przecież która dziewczyna zakocha się w facecie w dziurawych skarpetkach? W Danii trzeba być jednak ostrożnym podczas wesela. Opuszczenie sali weselnej niesie ze sobą ryzyko. Otóż, gdy młody albo młoda wyjdą i zostawią drugą stronę samotnie, to każdy ma prawo podejść do niej lub do niego i pocałować ją lub jego.

Chiny

No to podróżujemy dalej po świecie. W Chinach młody strzela do swojej narzeczonej z łuku. Co prawda strzały nie mają grotów, ale boleć to chyba boli jak jasna cholera. W każdym razie tak ustrzelona dziewoja podobno jeszcze bardziej zakochuje się w swoim narzeczonym.

Korea

Ale nie tylko dziewczynom się obrywa. W Korei pod koniec wesela goście wiążą nogi pana młodego na wysokości kostek i naparzają go po piętach wysuszoną rybą. Wszystko po to, żeby się nie zbłaźnił podczas nocy poślubnej i sprawił się jak należy.

Albania

Ja tam wolałbym dostać zdechłą rybą po piętach niż przyjąć zwyczaje z Albanii. Wyobraźcie sobie panowi, że tam na noc poślubną trzeba czekać całe trzy dni! No przecież to jest sadyzm w czystej postaci. Przez te trzy dni z panny młodej wychodzą podobno złe duchy.

Starożytna Sparta i Kenia

W starożytnej Sparcie zanim oblubienica wyszła za mąż najpierw musiała ogolić głowę na łyso i przez jakiś czas chodzić w męskim ubraniu, żeby zobaczyć jak to trudno jest być mężczyzną. Zupełnie odwrotnie jest w niektórych plemionach w Kenii. Tam już po ślubie mężczyzna przez cały miesiąc musi chodzić w damskich strojach, żeby zobaczyć jak trudno jest być kobietą. Swoją drogą ciekaw jestem to by było, gdyby polski pan młody przez miesiąc musiał chodzić w damskich stringach.

Dziękuję, że przeczytałaś moje wynurzenia do samego końca. Wykazałaś się cierpliwością, wyrozyumiałością a przy niektórych wpisach zapewne także dużą odpornością nerwową.

Jeśli chciałabyś, abym napisał tekst na temat z którym masz problem lub każdy inny, który Cię interesuje - napisz do mnie na adres wielkieoko@wielkie-oko.pl.

Chcesz wiedzieć co myślą faceci? Wróć do strony głównej i czytaj inne artykuły pisane z męskiego punktu widzenia Blog dla kobiet

20 lutego, 2019

Dodaj komentarz