Jak przygotować się do imprezy życia – wesela, sylwestra, karnawałowego bali itd. Kalendarium działań

Szanowne Panie. Ośmielam się wejść na nieswoje podwórko. Ale skoro matka kosmetyczka, siostra kosmetyczka, żona kosmetyczka, kochanka kosmetyczka. Hehehe, żartowałem, nie mam kochanki. 🙂 🙂 🙂 W każdym razie przeprowadziłem dogłębne wywiady, wykonałem analizy i oto mój przepis na to, jak przygotować się do balu życia, ślubu, imprezy lub ważnego spotkania. Bo choć jak wiadomo każda z pań chce pięknie wyglądać przede wszystkim dla samej siebie, to jednak swym pięknem sycicie nasze męskie spojrzenia.

Szykuje się jakiś bal? Wesele? Rocznica? A może inna impreza na której chciałabyś wyglądać wystrzałowo? Dokładnie zaplanuj strategię, trzymaj się jej, a zostaniesz królową balu! Oto kilka rad jak należy się przygotować do ważnej imprezy. Oto mój przepis jak przygotować się do ważnego wydarzenia.

Zapobiegliwość.

* Wcześniej niż półtora miesiąca przed imprezą. Umawiamy wizytę u fryzjera i jeśli zamierzamy mieć profesjonalnie wykonany makijaż również u kosmetyczki. Chodzi o to, aby mieć zarezerwowane miejsce tam, gdzie chcemy i nie oddawać się ręce niezbyt rozgarniętego fachowca.

Tracimy wagę.

* Półtora miesiąca przed imprezą. To już ostatnia chwila, aby zgubić zbędne kilogramy. Przede wszystkim dieta! Unikamy jedzenia mięsa wieprzowego i tłuszczów zwierzęcych oraz słodyczy. Pijemy dużo wody mineralnej. Dobrze by było wybrać się do gabinetu kosmetycznego na serię zabiegów modelujących sylwetkę lub do masażysty. Przy zachowaniu reżimu i silnej woli w ciągu półtora miesiąca schudniecie nawet kilka kilogramów. Wiem, że trudno, ale nikt nie mówi, że będzie łatwo.

Bez przyjemności

* 40-30 dni przed imprezą. Wszystkie drogi prowadzą do gabinetu kosmetycznego. Jeśli będzie potrzebne oczyszczanie twarzy, poddaj się temu zabiegowi. Nie później, bo taki zabieg jest jednak dość inwazyjny i gdy skóra jest bardzo zanieczyszczona może pojawić się kilka niepożądanych śladów. Czas pozwoli im się wygoić. Oczywiście dokładnie sprawdź opinie o kosmetyczce. Jak zapewne wiecie, niedoświadczone kosmetyczki potrafią tak skancerować twarz, że święty boże nie pomoże. Nie znaczy to jednak, że nie należy oczyszczać twarzy. Trzeba! Bo inaczej pół centymetra tapety na twarz trzeba będzie nałożyć.

Z przyjemnością

* 25 dni przed imprezą a potem co tydzień, aż do imprezy. Kolejne wizyty w gabinecie kosmetycznym. Raz w tygodniu zabieg pielęgnacyjny, nawilżający, spłycający zmarszczki. Dzięki temu twoja skóra będzie miała niepowtarzalny zdrowy wygląd i swego rodzaju blask. Wiem co mówię. Niejednokrotnie widziałem panie wchodzące do salonu kosmetycznego przed zabiegiem pielęgnacyjnym, a potem po nim. Naprawdę moje wyczulone męskie oko dostrzegało wielką różnicę w wyglądzie.

Oddaj dłoń w dobre ręce

* 20 dni przed imprezą. Przyjrzyj się dłoniom i paznokciom. Jeśli ręce są szorstkie koniecznie poddaj się zabiegom kosmetycznym na dłonie. Zrób też profesjonalny manicure i pedicure. Podkreślam: profesjonalny. Ja wiem, że każda z pań potrafi robić to sama, ale skoro okazja jest wyjątkowa, to twoje ręce muszą tez wyglądać wyjątkowo. Od tego dnia do wszelkich prac domowych bezwzględnie używaj gumowych rękawic. Przecież twoje dłonie są jedną z Twoich wizytówek.

Czas próby

* 15 przed imprezą. Jeśli umówiłaś się z kosmetyczką na profesjonalny makijaż, a nie znasz możliwości tej kosmetyczki poproś ją, aby wykonała próbne "malowanie". Nic tak nie psuje zabawy jak zmywanie makijażu w ostatniej chwili i samodzielne jego wykonanie. To samo dotyczy fryzury. Oczywiście to kosztuje, ale za to nie będziesz się stresowała przed wydarzeniem do którego się przygotowujesz.

Niewykonalne?

* 5 dni przed imprezą. Chociaż to bardzo trudne, zrób sobie post. Jedzenie ograniczaj do minimum. Nie pij alkoholu! Od tego dnia postaraj się niczym nie przejmować i o ile to możliwe sypiaj tyle godzin, abyś była wyspana. Zdaję sobie sprawę, że to jest trochę mało wykonalne, ale spróbować warto.

Ostatnie przygotowania

* 3-4 dni przed imprezą. Wyreguluj linię brwi. W miarę potrzeby wykonaj hennę. Powtórz manicure i pedicure. Przymierz strój w którym będziesz się prezentować.

To już jutro!

* Dzień przed imprezą. Ponownie przymierz strój. Szczególnie przyjrzyj się odkrytym miejscom ciała czy nic zbędnego się tam nie pojawiło. Jeśli masz z kim, to wykochaj się z nim na wszystkie strony. Kobieta dobrze „wykochana” na drugi dzień ma w sobie więcej piękna, seksapilu, uroku i w ogóle jest jakaś taka przyjemniejsza dla otoczenia.

Nastawienie duchowe.

* W dniu imprezy. Rano weź zimny prysznic. Całkowicie się wyluzuj. Nawet wtedy, gdy okaże się, że u fryzjera jest godzinny poślizg, a u kosmetyczki cała masa pań. Miej to gdzieś nawet wtedy, gdybyś się miała spóźnić na swój ślub. To jest Twój dzień i nie daj go sobie popsuć. Przecież przygotowywałaś się przez półtora miesiąca. Jesteś piękna, ponętna, zachwycająca, cudowna. Co? Masz wątpliwości do tych ostatnich przymiotników? Nie miej, bo zawsze znajdzie się ktoś kto Cię skrytykuje, gdyż jest zazdrosny, wściekły lub ma wredny charakter. Skrytykuje bez powodu. Jednak większość będzie Cię podziwiać. Na balu, imprezie, uroczystości itp. chodź jak dama, z głową wysoko podniesioną. Jeśli zaczniesz się denerwować, jeśli będziesz martwiła się kompleksami, to wszystko co do tej pory zrobiłaś najzwyczajniej w świecie trafi szlag!

Oddany Wam w sieci - Marek

Dziękuję, że przeczytałaś moje wynurzenia do samego końca. Wykazałaś się cierpliwością, wyrozyumiałością a przy niektórych wpisach zapewne także dużą odpornością nerwową.

Jeśli chciałabyś, abym napisał tekst na temat z którym masz problem lub każdy inny, który Cię interesuje - napisz do mnie na adres wielkieoko@wielkie-oko.pl.

Chcesz wiedzieć co myślą faceci? Wróć do strony głównej i czytaj inne artykuły pisane z męskiego punktu widzenia Blog dla kobiet

21 sierpnia, 2018

Dodaj komentarz